studia podyplomowe - bibliotekoznawstwo i informacja naukowa (studia trzysemestralne)

Studia prowadzi Wyższa Szkoła Społeczno - Ekonomiczna w Gdańsku we współpracy z Prywatnym Zespołem Szkół Zaocznych Optima.

Czas trwania studiów:

2 semestry - 350h

W ramach studiów studenci odbywają praktyki. Praktyka trwa 10h.

Studia odbywają się w formie zaocznej oraz w formie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (on-line).

Studia przeznaczone są dla absolwentów wyższych studiów magisterskich oraz wyższych studiów zawodowych - licencjackich

Program studiów obejmuje następujące zajęcia edukacyjne:
             misja i strategia rozwoju współczesnej biblioteki
             bibliotekarstwo i bibliotekoznawstwo
             metodyka pracy bibliotecznej
             literatura dla dzieci i młodzieży
             informacja naukowa
             technika pracy umysłowej
             biblioterapia
             metodyka pracy z czytelnikiem chorym i niepełnosprawnym
             komunikacja społeczna
             pedagogika biblioteczna
             metodyka pracy z czytelnikiem z dysleksją i hiperleksją
             etyka zawodu nauczyciela

adresaci studiów:
              Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, nauczycieli wszystkich typów szkół, którzy ubiegają się o zdobycie
             kwalifikacji bibliotekarskich, nauczycieli bibliotek pragnących poszerzyć swoją wiedzę, pracowników bibliotek publicznych i naukowych pragnących uzyskać kwalifikacje bibliotekarskie bądź zamierzających                  uaktualnić swoją wiedzę merytoryczną.

cel studiów:
              Celem studiów jest przygotowanie studentów do bycia pracownikami dla wydawnictw, bibliotek (naukowych, publicznych, szkolnych), do wykonywania zawodu bibliotekarza. Pożądane są u kandydatów                       szerokie zainteresowania humanistyczne, postawy prospołeczne i łatwość kontaktu z ludźmi.

Po ukończeniu studiów studenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych z terapii zajęciowej wg wzoru określonego w załączniku Nr 9 Rozporządzenia Ministra Nauki
           i Szkolnictwa Wyższego  z dnia 19 grudnia 2008r. /Dz.U. Nr 11 poz.61 / wydane przez Wyższą Szkołą Społeczno - Ekonomiczną w Gdańsku.

Forma prowadzenia zajęć:

Połowa zajęć odbywa się w systemie zaocznym (zajęcia w piątki, w godz. 16,00 - 20,00 oraz w soboty, w godz. 8,00 - 14,00).
             Zajęcia, w formie zaocznej odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, treningów i zajęć warsztatowych.

Zajęcia w formie zaocznej odbywają się w Koszalinie, przy ul. Gnieźnieńskiej 8, w budynku Zespołu Szkół Nr 10 (dawna samochodówka).

Reszta zajęć odbywa się w formie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (on - line), poprzez uczelnianą platformę edukacyjną.

Zajęcia w formie on - line mają formę:
              - wykładów (materiałów szkoleniowych do samodzielnego opanowania),
             - forum dyskusyjnego,
             - zadań do samodzielnego wykonania.

Każdy student otrzymuje dostęp do platformy edukacyjnej, na której zamieszczane są lekcje. Za pośrednictwem platformy edukacyjnej, studenci przekazują również nauczycielowi
            prowadzącemu wykonane samodzielnie zadania oraz uczestniczą w dyskusjach na forum.
                 Link do dostępu do platformy edukacyjnej studenci otrzymują e-mailem.

Wszystkie trzy metody kształcenia pozwalają na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Praktyka zawodowa:

W ramach studiów należy odbyć 100h zajęć praktyki zawodowej.

Zajęcia praktyczne należy odbywać w bibliotekach.

Potwierdzeniem odbycia praktyk jest dzienniczek zajęć praktycznych.

warunki zaliczenia studiów:
           - minimum 70% obecności na zajęciach w formie zaocznej,
           - udział w zajęciach on - line,
           - odbycie praktyki zawodowej,
           - napisanie pracy dyplomowej.

Studia rozpoczynają się w dniu 24 października o godz. 16,00.
           Zajęcia, w formie zaocznej, będą odbywać się w piątki w godz. 16,00 - 20,00, w soboty w godz. 8,00 - 14,00 (16,00).
              Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 24 – 25 10 2014r.
              Następne zjazdy, na pierwszym semestrze, odbędą się w dniach: 7 – 8  11 2014r., 21 – 22  11  2014r., 12 – 13  12  2014r., 9 - 10 01 2015r., 23 - 24 styczeń 2014r.

zapisy:

W celu zapisania się na studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa należy przedłożyć następujące dokumenty:
              -  podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania)
              -  kserokopie dyplomu ukończenia szkoły wyższej (I, bądź II stopnia)
              -  kserokopie dowodu osobistego
              -  1 zdjęcie
              Na kserokopiach dyplomu i dowodu prosimy napisać: "za zgodność z oryginałem" i się podpisać

Zapisów na można dokonywać trzytorowo:

1.  osobiście w sekretariacie, przy ul. Zwycięstwa 147  w Koszalinie

2.  pocztą dokumenty można przesyłać listem poleconym na adres: ul. Zwycięstwa 147  75-950 Koszalin

3.  internetowo - w tym celu należy wypełnić podanie elektroniczne oraz skanem przesłać kserokopie dowodu osobistego oraz dyplomu studiów wyższych
                   na kserokopiach dyplomu i dowodu prosimy napisać: "za zgodność z oryginałem" i się podpisać
                   Skany prosimy przesłać na adres: szkolaoptima@o2.pl

odpłatność za studia:
             Wpisowe wynosi 85,00 zł.
             Odpłatność za semestr wynosi 1000,00 zł.
             Czesne można wnosić w ratach.
             Studenci wpłacający z góry całą kwotę wpłacają 900,00 zł.

Masz pytania odnośnie studiów. Pisz odpowiemy.
##formID9a2279d7a625f16ddd140ebfb33b7269end##