język  migowy - kurs  podstawowy  I  stopnia

zgodny ze standartem KSS-1

Adresaci:

pracownicy służb społecznych oraz wszyscy  chętni

Forma zajęć:

kurs podstawowy zgodny ze standardem KSS - 1  (czyli kurs podstawowy  pierwszego  stopnia).

Liczba godzin:

60 h

Ramowy  plan  kształcenia  na  60h  kursie  języka miganego (polska  odmiana  języka  migowego) .

Lp.

przedmioty  nauczania

na kursie języka miganego

ilość godzin

1.

ogólna  problematyka uszkodzeń słuchu

2.

wychowanie słuchowe, odczyt z ust

3.

tożsamość środowiska i kultury osób niepełnosprawnych,  odbiór społeczny osób niesłyszących.

4.

konsekwencje głuchoty w sferze fizycznej, psychicznej, zawodowej i społecznej

5.

komunikacja interpersonalna osób niesłyszących

6.

metody porozumiewania się z osobami niesłyszącymi, środki porozumiewania się

7.

porozumiewanie się z osobami niesłyszącymi w praktyce zawodowej pracowników administracji publicznej

8.

daktylografia – alfabet palcowy, liczebniki, liczebniki porządkowe

9.

ideografia – 300 znaków języka miganego

10.

ideografia – konwersacje w języku miganym

Ogółem:

Cel:

• zapoznanie  kursantów  z  podstawami  języka  migowego,  umożliwiającego  im  porozumiewanie  się  w  stopniu  podstawowym

Treści:

• 300  podstawowych  znaków  idiograficznych
  • podstawowe  zwroty  i  wyrażenia
  • budowa  prostych  zdań

Termin:

Zajęcia odbywają się w piątki (w godz. 16,00 - 20,00) oraz w sobotę (w godz. 8,00 - 13,00)
Czas trwania kursu wynosi: 6 dwudniowych zjazdów

Miejsce:

Zespół  Szkół  Nr  10  w  Koszalinie, ul. Gnieźnieńska 6

Cena:

wykładowca:
500,00 zł
(opłatę można wnosić maksymalnie w 3 ratach - I wpłata w dniu rozpoczęcia kursu)
Dla grup istnieje możliwość zniżki.
Szkoła wystawia rachunki.

Wykładowcą na kursie jest Pan długoletni lektor języka migowego oraz  nauczyciel Specjalnego  Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego  dla  Dzieci  Głuchoniemych  w  Sławnie.  Jest  to  jedyna  tego  typu  specjalistyczna  placówka  na  terenie  byłego  województwa  koszalińskiego  oraz  jedna  z  trzech  na  terenie  województwa  zachodniopomorskiego.  Pan posiada  wykształcenie  wyższe  oraz  ma  ukończone  kursy  dla  wykładowców  języka  migowego  (tj.: posiada stosowne certyfikaty)  uprawniające  go do  prowadzenia  kursów  I  i  II  stopnia  (tj.  KSS -1,  KSS – 2).  Wykładowca  posiada  ponadto  wykształcenie  pedagogiczne – specjalizacja  pedagogika  specjalna  - specjalność:  rewalidacja  głuchych  i  niedosłyszących,  wykształcenie  z  zakresu  surdopedagogiki.

po  ukończeniu  kursu  kursant  otrzymuje  zaświadczenie  o  ukończeniu  kursu  wydane  na  druku  MEN.

Zapisy na kurs - zapisów można dokonać osobiście w sekretariacie Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa 147/1.
W celu dokonania zapisu należy mieć przy sobie dowód osobisty.

bądź poprzez e-mail

W tym celu należy wypełnić podanie:

##formIDdc446a263f92a0357f19a322468ca627end##
Pick a date
>>>Prywatny Zespół Szkół Zaocznych Optima w Koszalinie Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Zawodowej Optima w Koszalinie<<<
>>>Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie w roku szkolnym 2013/14 na kurs języka migowego.<<<
>>>Oświadczam, ze dane zawarte niniejszym formularzu są prawdziwe. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Prywatny Zespół Szkół Zaocznych Optima w Koszalinie.<<<

Na zamówienie organizujemy kursy języka miganego (polska odmiana języka migowego) zgodne z zamówieniem, tj.  dla pracowników służb społecznych, na zamówienie urzędów i instytucji oraz dla pracowników służby zdrowia (zwłaszcza dla lekarzy,ratowników medycznych, osób pracujących w rejestracji placówek ochrony zdrowia, fizjoterapeutów, rehabilitantów, studentów kierunków medycznych). Organizujemy również kursy 2 stopnia zgodne ze standardem KSS-2.