|
|
Kursy: terapii, terapii zajęciowej, instruktora terapii, instruktora terapii zajęciowej.
Osoby, które potrzebują umowy i skierowania na praktykę zawodową proszone są o pobranie umowy ( umowa do pobrania) oraz skierowania ( skierowanie do pobrania) w dwóch egzemplarzach i po wypełnieniu odesłanie do szkoły jednego egzemplarza umowy oraz skierowania podpisanego i opieczętowanego przez dyrektora/kierownika zakładu, w którym odbywają zajęcia praktyczne.
W celu zaliczenia kursu terapii zajęciowej, bądź instruktora terapii zajęciowej należy odbyć 80h zajęć praktycznych w wybranych przez siebie warsztatach terapii zajęciowej, bądź w instytucji (zakładzie pracy), w której znajduje się komórka, bądź pracownia(e) terapii zajęciowej (np: świetlice środowiskowe, świetlice terapeutyczne, domy pomocy społecznej, fundacje, stowarzyszenia i inne) oraz odbyć 18h zajęć praktycznych (1 zjazd) u nas na miejscu. Kursanci, którzy z różnych przyczyn nie są wstanie przybyć na zajęcia praktyczne organizowane w formie zaocznej, zobowiązani są odbyć 100h zajęć praktycznych w instytucji, w której znajdują się pracownie terapii zajęciowej (zajęcia można odbywać również w swoim miejscu pracy).
W celu odbycia zajęć praktycznych należy wypełnić dzienniczek zajęć praktycznych (praktyki). Dzienniczek jest potwierdzeniem odbycia zajęć praktycznych. Każda wypełniona strona dzienniczka musi być podpisana i opieczętowana przez zakładowego opiekuna praktyk.
Poniżej znajduje się dzienniczek do pobrania.
(niniejszy dzienniczek jest tylko wzorem, który ma służyć, jako przykład)
Dzienniczek można wypełniać ręcznie, można komputerowo, można w formie załączników, a także w formie mieszanej.
Ważne jest, żeby każda strona w dzienniczku, była podpisana i opieczętowana przez zakładowego opiekuna praktyk, a na przedostatniej stronie znajdowała się ocena uzyskana z zajęć praktycznych, a na ostatniej opinia o kursancie.
Poniżej przedstawiamy przykłady poprawnie wypełnionych dzienniczków, uwzględniających różne formy wypełnienia dzienniczka oraz różne instytucje, w których odbyły się zajęcia praktyczne (a więc warsztaty terapii, świetlice środowiskowe, domy pomocy społecznej, szpitale).
Przykłady poprawnie wypełnionych dzienniczków zajęć praktycznych
W celu ukończenia kursu należy również napisać dwie prace zaliczeniowe, które tematycznie mogą być połączone z tematyką zajęć praktycznych ujętą w dzienniczku zajęć praktycznych.
Pierwsza praca zaliczeniowa: opracowanie (tygodniowego) planu pracy dla wybranej przez siebie pracowni terapii zajęciowej (można przygotować plan pracy na okres dłuższy niż jeden tydzień)
(prace kontrolne, w odróżnieniu od dzienniczka, mogą być przesyłane e-mailem na adres: szkolaoptima@o2.pl pzszoptima@o2.pl
przykłady poprawnie napisanej pracy zaliczeniowej - opracowanie planu pracy dla wybranej przez siebie pracowni terapii zajęciowej
Druga praca zaliczeniowa.
W celu zaliczenia kursu należy napisać drugą pracę zaliczeniową na następujące tematy: praca terapeutyczna z wybraną przez siebie grupą podopiecznych (np. z dziećmi z problemami emocjonalnymi), bądź napisać pracę kontrolną z pedagogiki specjalnej na jeden z trzech podanych przez nas tematów.
przykłady poprawnie napisanej pracy zaliczeniowej
|
|
|
|
|
|